5 profili na Youtube z poradami dla kierowców

Pamiętam, gdy jeszcze jako uczeń szkoły średniej przygotowywałem się do egzaminu na prawo jazdy. Czytałem instrukcje, wertowałem poradniki, zapamiętywałem znaki i rozwiązywałem niekończące się testy. Prawo jazdy zdobyłem, ale nie dzięki wiedzy z książek, a YouTube’owi, na którym znalazłem setki filmów instruktażowych objaśniających każdy, nawet najdrobniejszy aspekt jazdy i obsługi samochodu.

Wszelkiej maści poradniki i filmy instruktażowe o motoryzacji cieszą się olbrzymią popularnością na YouTube. Chcąc przybliżyć wam tę tematykę, przygotowałem listę 5 doskonałych kanałów motoryzacyjnych, dzięki którym odkryjecie sekrety odpowiedniego dbania o samochód, nauczycie się bezpiecznej jazdy i poprawicie swoje umiejętności jako kierowcy. Miłego oglądania!

1. Link4

Link4 na YouTube publikuje filmy, które dotyczą tego, co na drodze najważniejsze: bezpieczeństwa. Na kanale pojawiają się liczne wideo instruktażowe, które wyjaśniają zarówno podstawy (ustawienie fotela, zapięcie pasów), jak i bardziej zaawansowane techniki kierowania samochodem. Wszystkie są bardzo użteczne i mogą się przydać w kryzyzsowej sytuacji na drodze. Opanowanie sposobów omijania przeszkód na drodze i wyprowadzania samochodu z poślizgu pomoże Wam stać się lepszymi kierowcami oraz zapewnić bezpieczeństwo wam i waszym najbliższym.

Polecam obejrzeć instrukcje i wybrać się na pusty plac lub pobliski tor wyścigowy, by przetestować nowo nabyte umiejętności. Kanał Link4 to według mnie jedna z najlepszych publikacji tego typu na polskim YouTube, ale nawet najlepsze wideo traci wartość bez sprawdzenia w praktyce.

2. Moto Doradca

Kanał Moto Doradca jest doskonałym źródłem wiedzy o motoryzacji i obsłudze samochodu. Jego twórca prowadzi wiele cykli, w których odopowiada na pytania widzów i rozwiewa wątpliwości dotyczące:

  • przeglądów technicznych,
  • ubezpieczeń,
  • zasad ruchu drogowego,
  • obsługi samochodu,
  • zakupu auta,
  • … i wiele innych

Na szczególną pochwałę zasługuje seria poświęcona egzaminowi na prawo jazdy i najważniejszym wskazówkom dla świeżych kierowców. Przydatne!

3. Akademia Auto Świat

Kanał stworzony z myślą o młodych kierowcach oraz tych, którzy dopiero przygotowują się do egzaminu na prawdo jazdy. Od awaryjnego hamowania po najczęstsze błędy popełniane przez kobiety za kierownicą, kanał publikuje przydatne, a czasem też zabawne filmy. Szkoda tylko, że póki co jest ich tak niewiele.

4. K2 Auto Jak Nowe

Sponorowany przez markę K2 kanał na YouTube to doskonałe wprowadzenie do poprawnego dbania o wygląd i czystość samochodu. Woskowanie, nabłyszczanie, mycie szyb i dbanie o deskę rozdzielczą nie będzie dla was problemem po obejrzeniu serii poradników przygotowanych przez twórców. Kanał okaże się szczególnie przydatny dla właścicieli drogich aut, w których wnętrzu znajdują się skórzane obicia i drewniane wykończenia. Ale nie tylko – w końcu nawet najstarszy i najtańszy samochód może olśniewać wyglądem, prawda?

5. Emano

Ciekawy kanał poświęcony poruszaniu się po drogach w Wielkiej Brytanii. Prowadzący wyjaśniają zasady i publikują materiały skierowane do widzów rozważających osiedlenie się na Wyspach. Jazda po „niewłaściwej” stronie drogi to tylko jedna za zmian, na które trzeba być przygotowanym przeprowadzając się do Wielkiej Brytanii. Zainteresowani kierowcy znajdą na Emano mnóstwo pomocnych informacji.