AC mini – dobre ubezpieczenie dla oszczędnych kierowców

Ubezpieczenie samochodu to wydatek, który musimy ponosić, by móc podróżować po polskich drogach. To oczywiste. Obowiązkowe ubezpieczenie, czyli OC, musi mieć każdy. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku dobrowolnego ubezpieczenia autocasco. AC to ubezpieczenie, które pozwala czuć się bezpiecznie w sytuacjach, gdy nasz samochód zostanie skradziony, zniszczony w wyniku wypadku, a także wówczas gdy takie zniszczenie jest skutkiem zdarzeń losowych. Ale pełne AC nie należy raczej do tanich. Dlatego jest jeszcze AC mini, czyli wersja dla oszczędnych. 

Autocasco – ubezpieczenie samochodu tylko dla bogatych?

Ubezpieczenie AC warto wykupić wtedy, gdy nasz samochód jest nowy lub jego wartość jest znacząca. Taki pogląd wyraża większość kierowców, którzy zastanawiali się nad kupnem polisy ubezpieczeniowej. I nic w tym dziwnego. Składka autocasco to kilka procent wartości auta i wynosić może nawet kilka tysięcy złotych.

Im bardziej doświadczony kierowca i mniej stłuczek na koncie, tym mniejsza składka AC. Wysokość składki uzależniona jest nie tylko od umiejętności kierowców, rocznika samochodu czy miejscowości, w której kierowca mieszka. Duży wpływ na to, jaką kwotę zapłacimy za AC ma także wybór towarzystwa ubezpieczeniowego. Dlatego przed podjęciem decyzji o ubezpieczeniu, warto skorzystać z kalkulatorów, które pozwolą sprawdzić z usług jakiego ubezpieczyciela warto skorzystać.

AC mini – ubezpieczenie dla oszczędniejszych kierowców

klucz do naprawy autaAutocasco, ze względu na swoją cenę, niestety nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Dlatego ubezpieczyciele coraz częściej proponują kierowcom nieco tańszą wersję tego ubezpieczenia, czyli AC mini. Co zawiera ten rodzaj ubezpieczenia? Przede wszystkim otrzymujemy częściową ochronę, nie narażając się na ogromne wydatki. Pamiętać musimy jednak o tym, by wybierając AC mini sprawdzić, jakie warunki ochrony proponują poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe.

Zakres ubezpieczenia jest bowiem bardzo różnorodny. W większości firm obejmuje on dwie najczęściej zdarzające się sytuacje. Pierwsza to szkoda całkowita, czyli jeśli wypadek spowodowany został z winy kierowcy, a naprawa samochodu przekracza 70 procent jego wartości, druga to kradzież samochodu. Biorąc pod uwagę fakt, że te dwie sytuacje zgłaszane są ubezpieczycielowi najczęściej, AC mini jest bardzo opłacalne. Na ten rodzaj ubezpieczenia mogą więc pozwolić sobie nie tylko właściciele nowych i drogich aut, ale także osoby, które posiadają samochody kilkuletnie czy nawet kilkunastoletnie. Co ważne, niektóre firmy ubezpieczeniowe proponują swoim klientom zniżki, jeśli AC mini wykupią wraz z ubezpieczeniem OC i NNW.

AC mini – gdzie najkorzystniej?

Dobre ubezpieczenie samochodu, to sprawa kluczowa dla naszego portfela i spokojnego snu. Dlatego zastanawiając się nad wyborem ubezpieczyciela, który w swojej ofercie posiada AC mini, warto skorzystać na przykład z kalkulatora rankomat.pl, za pomocą którego błyskawicznie sprawdzimy oferty kilkunastu firm ubezpieczeniowych.

Wystarczy tylko, że wypełnimy prosty formularz znajdujący się na stronie http://rankomat.pl/o-nas/kalkulator-oc.html, a po kilkunastu sekundach otrzymamy propozycje polis ubezpieczeniowych, które przesyłane są bezpośrednio od ubezpieczycieli, a to oznacza, że są wiarygodne. Dużym udogodnieniem jest także możliwość wykupu wybranej oferty online.