Camperem na wakacje – jak wynająć Campera?

Nadchodzi ulubiony sezon podróżników – lato. Czas wypraw w nieznane zakątki, czas na poznawanie nowych kultur i smaków. Niezależnie od wybranego regionu, warto pomyśleć o wygodnym rozwiązaniu, jakim jest Camper. Dla tych, którzy czerpią radość z samej podróży, a nie tylko z dotarcia do celu i nie mogą lub nie chcą wydawać tysięcy złotych na własnego Campera, istnieje świetna alternatywa posiadania swojego wozu – wypożyczenie.

Gdzie szukać?

Wypożyczenie Campera jest bardzo proste – poszukiwania najlepiej zacząć drogą internetową. Witryn firm, oferujących Campery jest bardzo wiele. Nie trzeba długo szukać, by dotrzeć do stron takich jak CamperBooking.pl, wypozyczalnia-kamperow.pl, wypozyczalniacamperow.com czy camper.wroclaw.pl.

Firmy nie tylko zajmują się wynajmowaniem Camperów, ale również pozyskiwaniem właścicieli samochodów, którzy byliby skłonni zdecydować się na wypożyczanie swojego pojazdu. Wiele z tych osób to pasjonaci podróży, którzy chętnie podzielą się zarówno swoim wozem, jak i doświadczeniami.

Na co zwrócić uwagę przed wypożyczeniem Campera?

Pierwsze, na co powinno się zwrócić uwagę to warunki wynajmu. Według regulaminów firm, osoba kierująca często powinna mieć ukończony 26-28 rok życia oraz mieć doświadczenie w prowadzeniu pojazdów, czyli prawo jazdy od minimum 3, czasem 4 lat.

 Co zrobić, by nie stracić kaucji?

Wypożyczenie Campera wiąże się z wpłatą, często wysokiej, kaucji. Aby otrzymać gotówkę z powrotem, należy pamiętać o pilnowaniu dowodu rejestracyjnego, polisy ubezpieczeniowej oraz kluczyków lub pilota autoalarmu – za te straty grozi największa kara pieniężna. Samochody zazwyczaj ubezpieczone są przez firmy, jednak ubezpieczenie AC często nie obejmuje całego ryzyka, jakie grozi pojazdowi, jak np. uszkodzenie wnętrza pojazdu lub zniszczenie elementów wyposażenia dodatkowego, jak np. uszkodzenie umeblowania, czy telewizora lub pilota.

 Zanim wynajmiemy

Zanim zdecydujemy się na wynajem Campera na wakacyjną podróż, warto wcześniej sprawdzić, jakie są przepisy oraz zasady użytkowania tego typu pojazdów na danym obszarze. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, gdzie możemy parkować lub zatrzymywać się na dłużej oraz czy trasa, którą chcemy się poruszać jest odpowiednia dla takiego pojazdu.

Wybierajmy Campery, które spełnią wszelkie nasze oczekiwania, a więc będą zapewniały odpowiednią przestrzeń podróżującym, będą miały możliwość korzystania z kuchni oraz toalety.