Do czego służy kalkulator ubezpieczenia mieszkania?

Ubezpieczenie mieszkania jest jednym z najważniejszych kroków, jakie należy podjąć, aby zakupiona przez nas nieruchomość mogła służyć nam na lata. Ze względu na ilość ofert dostępnych na rynku podjęcie właściwej decyzji ubezpieczeniowej bywa trudne. W dokonaniu decyzji może nam jednak pomóc kalkulator ubezpieczenia mieszkania.

W dzisiejszym poście odpowiemy na najczęściej zadawane pytania związane z ubezpieczeniem mieszkania. Postaramy się również udowodnić, że w obliczu wątpliwości związanych z wyborem polisy, warto skorzystać z narzędzia, jakim jest kalkulator ubezpieczenia mieszkania.

 

Kalkulator ubezpieczenia mieszkania powie ci, na jakich warunkach możesz skorzystać z danej polisy

Czy razem z domem mogę ubezpieczyć także garaż?

Tak. Ubezpieczenie mieszkania należy do grupy ubezpieczeń majątkowych. Takie ubezpieczenie oferują wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe działające na polskim  rynku. Możesz z nich skorzystać, kiedy posiadasz na własność dom (lub dom w budowie), mieszkanie, garaż, a nawet domek letniskowy. W przypadku ubezpieczenia domu lub mieszkania nie musisz być w nim zameldowany.

Kalkulator ubezpieczenia mieszkania może określić przedmiot ubezpieczenia

Jestem w trakcie kupna mieszkania i rozglądam się za jakimś ubezpieczeniem. Nie jestem pewna, co dokładnie wchodzi w skład ubezpieczenia mieszkaniowego?

Ubezpieczając swoje mieszkanie, ubezpieczasz wszystko to, co znajduje się wewnątrz niego i jest w nim na stałe przytwierdzone. Chodzi tu m.in. o podłogi, ściany, zabudowane szafy czy kaloryfery – są to tzw. nieruchomości. Z kolei ruchomości domowe to Twoja własność, którą w każdym momencie możesz przenieść np. meble, rzeczy osobiste, sprzęt RTV i AGD.

Kalkulator ubezpieczenia mieszkania obliczy wysokość Twojej składki

Od czego zależy wysokość ubezpieczenia?

Wysokość składki bywa bardzo różna, zależy od wielu elementów m.in. sumy ubezpieczenia, konstrukcji budynku (może być palna lub niepalna). W kalkulatorze ubezpieczenia możesz samodzielnie wybrać zakres, który Cię najbardziej interesuje (np. ubezpieczenia od ognia i zdarzeń losowych, od kradzieży i rozboju, ubezpieczenie szyb, assistance domowy, ubezpieczenie sprzętu elektronicznego czy ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków) i sprawdzić, ile będzie kosztował zakres ubezpieczenia, który cię najbardziej interesuje; od Ciebie zależy także suma na jaką zamierzasz ubezpieczyć nieruchomość.