Jak uzyskać zniżki w ubezpieczeniach komunikacyjnych ?

Pierwszym krokiem na który musimy się zdecydować myśląc o uzyskaniu dodatkowych zniżek jest wizyta u agenta ubezpieczeniowego. Niewielu kierowców zdaje sobie sprawę, że na wysokość zniżek oprócz lat bezszkodowej jazdy ma wpływ wiele innych czynników akceptowanych przez firmy ubezpieczeniowe. Poniżej wykaz najczęściej respektowanych, o które warto zapytać się swojego agenta.

Marka auta

Pewne marki pojazdów cieszą się znacznie mniejszym wzięciem wśród złodziei, dzięki czemu towarzystwa ubezpieczeniowe na wybrane przez siebie modele aut skłonne są dawać dodatkowe zniżki. Jeśli zatem jesteśmy posiadaczami pojazdu wyszczególnionego przez firmę ubezpieczeniową, możemy negocjować przyznanie zniżki w wysokości od 3% do nawet 30%.

Zniżka za wiek kierowcy

Dodatkową zniżkę można otrzymać również za swój wiek, pod warunkiem że możemy pochwalić się co najmniej średnim stażem życia. Klientom powyżej 40 roku niektóre towarzystwa oferują 10% zniżki na polisy AC oraz KR(na wypadek kradzieży). Po przekroczeniu 50 roku życia przyznane upusty w wybranych firmach mogą się podwoić. Firmy ubezpieczeniowe wychodzą z założenia ,że wiek kierowcy jest odwrotnie proporcjonalny do powodowanych przez niego szkód, ale dopiero po przekroczeniu ustalonego przez siebie poziomu.

Posiadanie dzieci i ich wiek

Następnym powodem umożliwiającym staranie się o zniżki specjalne jest fakt posiadania dzieci oraz ich wiek. Towarzystwa ubezpieczeniowe przyjmują, iż kierowcy wożący własne dzieci jeżdżą z zasady ostrożniej niż kierowcy-single. Ogólną zasadą jest większa bonifikata rodziców młodszych dzieci.
Za fakt bycia rodzicem, możemy starać się o zniżki w wysokości od 3% do 5 %, w zależności od aktualnej oferty towarzystwa. Na tej stronie znajdziesz informacje w jaki sposób ustalane są zniżki.

Dodatkowe zabezpieczenie pojazdu

Jeśli jesteśmy posiadaczami pojazdu z zabezpieczeniami widniejącymi na liście sporządzonej przez Przemysłowy Instytut Motoryzacji, lub planujemy zamontować dodatkowe zabezpieczenie, opłacalne będzie ubezpieczenie auta od ryzyka kradzieży(KR). Większość firm, za posiadanie dodatkowych zabezpieczeń przyznaje wysokie upusty właścicielom pojazdów w ramach tej opcji ubezpieczenia. Rabaty oscylują w granicach 15% – 50%, stawiając tego typu ofertę w bardzo korzystnym świetle.