Młody kierowca a cena polis OC

Chyba każdy kiedyś przez to przechodził: pierwsze ubezpieczenie samochodu. Szczególnie dotkliwe, gdy nie ma współwłaściciela, najlepiej z maksymalnymi zniżkami. Ale skąd te ceny zaporowe?

Statystyki nie kłamią

stockvault-woman-driving-a-car132819Przeciętny, polski młody kierowca musi niestety płacić za poczynania swoich rówieśników. Według policyjnych statystyk najwięcej kolizji powodują młodzi kierowcy, do 25 roku życia. Takie zwiększone ryzyko automatycznie podwyższa ceny ubezpieczenia u firm ubezpieczeniowych, nierzadko proponujących „kosmiczne” wręcz stawki. Jeżeli chodzi o samo OC, tym bardziej warto poszukać najtańszej oferty (warunki ochrony z OC u każdego ubezpieczyciela są takie same, za to ceny zupełnie inne).

Propozycje OC warto porównywać

Najłatwiej jest sprawdzić oferty ubezpieczeń w Internecie. Wchodząc na stronę poszczególnych towarzystw i wypełniając ich formularze dowiadujemy się o proponowanej cenie. Jeszcze wygodniej jest skorzystać np. z porównywarki ubezpieczeń oc rankomat.pl, która w jednym miejscu zestawia kilkanaście firm i ich proponowane oferty. Po co płacić 2000 zł, gdy inna firma może zaoferować 1000 zł?

Firmy przyjazne dla młodych

W ostatnim czasie kilka firm na polskim rynku ubezpieczeń komunikacyjnych zdecydowało się podać pomocną dłoń młodym, niedoświadczonym kierowcom. Szlak ten przetarł You Can Drive – odłam Ergo Hestii, dedykowany dla osób do 30 roku życia. Często rewelacyjne ceny proponuje również AXA Direct, Allianz Direct i MTU – te dwa ostatnie zazwyczaj są najtańsze, gdy na dowodzie rejestracyjnym figuruje współwłaściciel mający wysokie zniżki. Propozycje tych i innych towarzystw można w kilka minut porównać w Internecie.