Sprawdź ubezpieczenie AC

Prawo obowiązujące w Polsce obliguje każdego kierowcę pojazdu mechanicznego do zakupienia ubezpieczenia OC. Bez niego nikt nie ma prawa jeździć po krajowych drogach. Wiele firm jednak oferuje również pakiety AC, które nie są już wymagane, ale dają wiele dodatkowych możliwości. Czym jest AC i czy warto się na nie zdecydować?

Dobrowolne zabezpieczenie

AC w przeciwieństwie do standardowego ubezpieczenia OC nie jest obowiązkowe, w związku z czym kierowca nie musi się na nie decydować. Warto jednak rozpatrzyć ten krok, ponieważ, Autocasco obejmuje zdarzenia, które nie są ujęte w standardowej polisie, a co do których wystapienia istnieje duże prawdopodobieństwo. Właśnie dlatego gdy na stronie swojego ubezpieczyciela znajdziesz banner „sprawdź ubezpieczenie AC” – zrób to.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Najpopularniejszy pakiet AC chroni kierowcę przed kilkoma zdarzeniami takimi jak: wypadek i kolizja z pojazdami, zwierzętami, przedmiotami znajdującymi się poza pojazdem, uszkodzeniem auta przez osoby trzecie, pożar lub wybuch oraz działania zjawisk atmosferycznych. W Polsce szczególnie przydaje się ubezpieczenie od powodzi.

Sprawdź ubezpieczenie AC w formie rozszerzonej

Wiele firm oferuje swoim klientom ubezpieczenie Autocasco w formie rozszerzonej obejmującej organizację i pokrycie kosztów transportu pojazdu, który uległ wypadkowi lub awarii z miejsca wypadku do warsztatu mechanicznego, pokrycie kosztów samochodu zastępczego, pomoc przy wymianie koła oraz pomoc w wynajęciu hotelu na czas naprawy pojazdu. Tego typu usługi znacznie ułatwiają poradzenie sobie w przypadku kolizji drogowej lub nieszczęśliwego wypadku.

Zrób rozpoznanie

Pomimo bardzo szerokiej funkcjonalności polis autocasco, nie obejmują one wszystkiego co może się wydarzyć. Dlatego właśnie przed decyzją koniecznie sprawdź ubezpieczenie AC i zapoznaj się z tym, co w sobie zawiera. Co prawda zdarzenia, które nie są zawarte w polisie zazwyczaj wynikają z niedbalstwa oraz skrajnego braku odpowiedzialności kierującego, ale warto wcześniej zapoznać się z warunkami umowy, aby później nie zetknąć się z przykrą niespodzianką.