Ubezpieczenie auta w kryzysie

Choć jak słyszymy w mediach, że kryzys już przeminął, a Polska jest zieloną wyspą Europy to wielu z nas może przyznać, że w naszym kraju wciąż nie dzieje się najlepiej. Szczególnie jeżeli chodzi o gospodarkę i nasze finanse. Ale także o ubezpieczenia. Na co w takim razie warto zwrócić uwagę wybierając polisę OC przeczytacie poniżej. Najważniejsze informacje dotyczące zakupu i użytkowania samochodu znajdziesz na stronie: zakupsamochodu.pl

Świadomość potrzeb

 W czasie kryzysu jak ognia należy unikać wydatków, ale aby zaoszczędzić nawet dziś należy zastanowić się, czego dokładnie potrzebujemy, dzięki czemu unikniemy zbędnych kosztów.

Jeżeli masz dość wiekowe auto – sama polisa OC powinna Ci wystarczyć. Ewentualnie można je uzupełnić o pakiet mini assistance. Jeżeli jednak Twoje auto jest stosunkowo nowe, warto rozważyć zakup również polisy AC, które zapewni ochronę przed kradzieżą oraz stłuczkami z Twojej winy. Kupując pakiet ubezpieczeń często mamy szansę otrzymać zniżkę. Warto to przemyśleć szczególnie wtedy, gdy zbliża się termin opłat za ubezpieczenie mieszkania.

 Terminowość

Warto pamiętać, kiedy kończy się ważność naszej polisy. Nie planujmy wtedy innych wydatków, bo miesiąc bez nowego komputera czy telewizora jest nieszkodliwa w porównaniu do braku ważnego OC. Jak co roku kary za brak ubezpieczenia idą w górę, przez co obecne stawki wynoszą nawet dwukrotność minimalnego wynagrodzenia za pracę brutto. Oznacza to, że kierowcy aut osobowych i motocykli mogą zapłacić nawet 3200 zł kary.

 Rozeznanie na rynku

Dobrze jest być doinformowanym klientem, który wie co kupuje. Dlatego warto odwiedzić strony internetowe towarzystw ubezpieczeniowych i zapoznać się z aktualną ofertą. Dodatkowo można zasięgnąć opinii innych kierowców bądź znajomych. Być może dzięki poleceniu przez nich uzyskasz dodatkowe 5 proc. zniżki.

 Pytaj o wszystko

 Wybierając się na spotkanie z agentem ubezpieczeniowym bądź kupując polisę przez telefon przygotuj się do rozmowy. Warto mieć przygotowany zestaw pytań, które będziemy chcieli zadać przedstawicielowi. Nie musisz znać się na ubezpieczeniach – dlatego też śmiało pytaj o wszystko, co nie jest dla Ciebie jasne. To w końcu nic złego wiedzieć, za co się płaci.

 Wyliczenia

 Nawet kiedy uznasz, że jesteś już znawcą świata ubezpieczeń komunikacyjnych, warto porównać oferty kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Choć w przypadku OC produkt jest zawsze taki sam, to cena potrafi być naprawdę różna. Czasami najtańsza opcja nie zawsze jest ta najlepszą, bo dopłacając kilka złotych możemy otrzymać kilka naprawdę ciekawych pakietów, które w momencie wypadku mogą nam znacząco pomóc i co za tym idzie zaoszczędzić kilka złotych.