Ubezpieczenie auta zimą

Ubezpieczenia auta na wypadek zimy to doskonały sposób na to, aby zwiększyć komfort oraz poczucie bezpieczeństwa w tym trudnym dla kierowców okresie. W zimie czyha na nas wiele niebezpieczeństw i nawet doskonały kierowca może paść ich ofiarą. Warto zatem odpowiednio zabezpieczyć siebie oraz swój samochód i w razie szkody nie martwić się o pieniądze.

Drogowa kolizja

To najczęściej przytrafiająca się kierowcom sytuacja na drodze. Nawet bardzo ostrożni uczestnicy ruchu często nie są w stanie przewidzieć niektórych zdarzeń, a złe warunki pogodowe dodatkowo komplikują zimową jazdę autem. Jeśli nawet nieumyślnie spowodujemy kolizje drogową, w wyniku której inny pojazd ulegnie uszkodzeniu, strata ta zostanie pokryta z naszego ubezpieczenia OC. Niestety nie sfinansuje ona uszkodzeń naszego auta, a to zapewni nam jedynie wykupienie ubezpieczenia AC.

Ranne w wypadku osoby

Jeśli w wypadku, który miał miejsce z naszym udziałem, ucierpiały osoby, ranni muszą otrzymać odpowiednie odszkodowanie. W takich sytuacjach pomocne okazuje się posiadanie ubezpieczenia NNW kierowców. Zazwyczaj można je nabyć w pakiecie razem z OC oraz AC.

Awaria w trasie

To chyba jedna z najgorszych rzeczy, jakie zimą mogą się przytrafić kierowcy. Awaria samochodu na drodze, zwłaszcza jeśli jest to trasa znacznie oddalona od jakichkolwiek zabudowań, może doprowadzić do prawdziwej rozpaczy. W takich sytuacjach nieocenione okazuje się posiadanie wykupionego pakietu assistance, czyli tzw. usługi pomocowej. Wystarczy wykonanie telefonu, a operator przyśle do nas pomoc, zapewniając odholowanie samochodu, a w razie poważniejszych awarii – również zakwaterowanie.

Jak widać za pomocą odpowiednio dobranego ubezpieczenia możemy uchronić się przed nieprzewidzianymi sytuacjami zimowymi i tym samym w spokoju podróżować naszym samochodem nawet w trudnych warunkach atmosferycznych.