Wybierasz się na wakacje? Nie zapomnij o ubezpieczeniu

OLYMPUS DIGITAL CAMERAWielu Polaków odkłada pieniądze na swój wymarzony wyjazd cały rok. Również wielu z nich zapomina przy tym się ubezpieczyć. Tymczasem, w razie kradzieży, czy wypadku za granicą, mogą nas czekać spore wydatki.

Przezorny zawsze ubezpieczony
Z badań AC Nielsen wynika, że 6 milionów osób wybierało się na wakacje w tym roku. Aż 42 % z nich nie zamierzało się ubezpieczać. Kolejne 22% uważa, że polisy wakacyjne są za drogie. Tymczasem na Zachodzie prawie 2/3 Europejczyków takie ubezpieczenie wykupuje.
A skutki zaniedbania w tym względzie mogą być opłakane. Jeśli dojdzie do wypadku za granicą i turysta wyląduje w szpitalu, to jego wizyta może sporo kosztować. Na przykład koszt pobytu w szpitalu na jeden dzień w Stanach Zjednoczonych może wynieść nawet 20 tysięcy dolarów. Ubezpieczenie na usługi medyczne jest więc bardzo ważne, szczególnie gdy planujemy wyjazd np. na narty czy do krajów tropikalnych, gdy ryzyko wypadku znacznie wzrasta.
Pamiętaj o dowodach
W przypadku polis wakacyjnych warto dogłębnie przeanalizować ofertę. Sprawdzenie przedmiotu i zakresu ochrony, katalogu wyłączeń, czasu do otrzymania odszkodowania oraz wykazu naszych obowiązków, to podstawa przy sprawdzaniu umowy. Oferta, która wydała nam się atrakcyjna, może być po prostu bardzo uboga, a w konsekwencji – nie warta swojej ceny.
W przypadku ubezpieczenia bagażu takich wyjątków jest dużo. Może się okazać, że firma ubezpieczeniowa wypłaci nam pieniądze w przypadku kradzieży rzeczy z przechowalni, ale odmówi, gdy zginą one w autobusie, co stawia sens takiego ubezpieczenia pod znakiem zapytania. Rzuć okiem również na artykuł na tej stronie: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ubezpieczenie-na-wakacje-jak-wybrac-2382730.html
Ile kosztuje polisa?
Kwoty na tygodniowy wyjazd wypoczynkowy do kurortu zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. Jeśli jednak zamierzamy spędzić czas aktywnie na sportach ekstremalnych, to stawka może podskoczyć w górę nawet o 300%.
W ramach przykładowego pobytu w Turcji, czy Chorwacji, cena polisy waha się w granicach 30-45 zł. W ramach tego dostajemy ubezpieczenie od kosztów leczenia i assistance do 40 tys. zł, ubezpieczenie od następstw spowodowanych nieszczęśliwym wypadkiem do 3 tys. zł, OC do 20 tys. oraz ubezpieczenie bagażu 1 tys. zł. Cena nie jest duża, a
Daje duży komfort finansowy oraz psychiczny. Dlatego warto zadbać o bezpieczeństwo naszych rzeczy i zdrowia, gdy już ruszymy na wymarzony odpoczynek.