Zmiany w kierownictwie towarzystwa ubezpieczeniowego Link4

Nowym dyrektorem marketingu w Link4 jest Patrycja Kotecka, żona ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Będzie teraz odpowiadać za komunikację marketingową, współpracę z domami mediowymi, badania marketingowe oraz e-biznes.

Link4 należy do PZU i zajmuje się sprzedażą ubezpieczeń. To pierwsza w Polsce spółka, która zaczęła oferować ubezpieczenia direct – na swoim portalu Link4.pl. Do tej pory funkcję dyrektora marketingu Link4 pełnił Bartosz Kwieciński, objął on jednak posadę w PZU.

To jednak nie wszystkie zmiany, jakie zaszły ostatnio w tym towarzystwie ubezpieczeniowym – wcześniej powołano także nowego prezesa. Został nim Tomasz Tarkowski, który poprzednio zasiadał w zarządzie PZU.

Doświadczenie w branży marketingowej i medialnej

Przed pracą w Link4, Patrycja Kotecka zajmowała się zarządzaniem programami informacyjnymi w TVP i wydawała programy publicystyczne. Zajmowała się też dziennikarstwem – jej teksty były publikowane m.in. w “Życiu Warszawy”, “Super Expressie” i “Gazecie Bankowej”. Kotecka prowadziła również autorski program “Detektor – raport Czwórki”, emitowany w TV4.

Nowe stanowisko dyrektor marketingu Kotecka zawdzięcza także 5-letniemu doświadczeniu, jakie zdobyła pracując w agencji reklamowej Apella, gdzie kierowała projektami public relations.

Coraz więcej zmian w PZU

Mianowanie Patrycji Koteckiej dyrektorem marketingu to najnowsza zmiana, jaka zaszła w towarzystwie Link4 – należącym do PZU. Wcześniej powołano także nowego prezesa PZU: szefem został Michał Krupiński, zastępując Andrzeja Klesyka.

Jakiś czas temu, walne zgromadzenie PZU powołało również kilku nowych członków rady nadzorczej:

  • Piotra Paszko (adiunkta na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu),

  • Marcina Chludzińskiego (prezesa Fundacji Republikańskiej),

  • Jerzego Paluchniaka (biegłego rewidenta w dziale audytu firmy doradczej KPMG),

  • Radosława Potrzeszcza (senior-partnera kancelarii Głuchowski Siemiątkowski Zwara i Partnerzy),

  • Eligiusza Krześniaka (partnera warszawskiego biura kancelarii Squire Patton Boggs) oraz

  • prawników Marcina Gargasa i Macieja Zborowskiego.

Rada w nowym składzie zadecydowała o zmianach personalnych w zarządzie PZU. Poza nowym prezesem, w zarządzie znalazł się Robert Pietryszyn, Beata Kozłowska-Chyła, Paweł Surówka i Roger Hodgkiss.

zdjęcie: Jerzy Sobański